Úvodní stránka » Strukturované kabeláže

Strukturované kabeláže

Systimax Patch panel Petalit s.r.o.

Pro funkční a bezproblémovou počítačovou síť, je v prvopočátku potřeba nejen správně nadefinovat aktivní prvky či výkonné servery, ale v první řadě bezchybně navrhnout a vybrat strukturovanou kabeláž – základní médium určené pro přenos dat. Jakékoliv její změny v budoucnu jsou provázeny vysokými náklady na opravy a bohužel dost často také nutností přerušení poskytovaných služeb a provozními či organizačními náklady. 

Plánujeme-li kabelážní systém, je potřeba zohlednit předpokládané nároky v horizontu až 25 let. S takovouto životností se v případě strukturovaných kabeláží musí počítat. Asi nikdo nechce po 5-ti letech provozu demontovat stávající kabeláž a investovat nejen finance, ale hlavně čas při budování kabeláže nové, podporující vyšší aplikace jako jsou:

  • 10Gigabit Ethernet, 800G Ethernet, 1.6Terabit Ethernet …
  • PoE, PoE+ či 4PPoE napájení až 90W po metalické kabeláži
  • internet věcí - IoT a IIoT (Internet věcí a Průmyslový internet věcí)
  • v normách definované připojení WIFI-Acccess Point 2x kabel cat.6A (10GE)
  • využití strukturované kabeláže pro kamerové či přístupové systémy, inteligentní systémy osvětlení budov a průmyslových hal
  • Průmysl 4.0

Hovoříme-li o strukturovaných kabelážích, máme na výběr metalické či optické rozvody, případně jejich kombinace. U metalických rozvodů zvažujeme systémy  jednotlivých kategoriích zajišťující podporu požadovaným aplikacím od cat.5e, cat.6, cat.6A, cat.7 či nejvýkonnější kabeláž cat.7A. U optických rozvodů pak s ohledem na požadované rychlosti a délky tras řešíme jaké typy optického vlákna (multimodová OM1, OM2, OM3, OM4, OM5 či singlemodová OS1 nebo OS2) budou vhodným kompromisem z hlediska investice a možného rozšiřování. V každém případě je třeba brát v potaz, navrhujeme-li kabelážní infrastrukturu pro administrativní budovy, kanceláře, průmyslové haly či datová centra.

SYSTIMAX a SYSTIMAX 2.0

Tato vlajková loď společnosti COMMSCOPE byla vždy napřed před průmyslovými standardy nebo byla přímo u jejich zrodu a podílela se na nich. Jeho historie sahá až k Bellovým laboratořím. SYSTIMAX od svého návrhu až po nasazení nabízí výkon, flexibilitu a spolehlivost.

Nový SYSTIMAX 2.0 pokračuje v tomto dědictví a přidává řešení a služby nové generace. SYSTIMAX 2.0 tak řeší nové výzvy se kterými se setkáváme v oblasti datových center, podnikových budovách či v průmyslu. Nově tak v tomto systému najdeme další řešení jako je VisiPort, Constellation, Propel, GigaSPEED XL5 a SYSTIMAX Assurance.

Přehled systémů:

 

Výrobcem systémů, které nabízíme je společnost COMMSCOPE. Více v sekci partneři.

 

AKTUALITY

Hardwarové řešení pro automatické monitorování portů je vhodným řešením pro menší firmy, které potřebují rychle a snadno provádět změny v počítačové síti. VisiPORT je dále snadno upgradovatelný na inteligentní management imVision.

Rostoucí nároky na kabeláže, nutí uživatele zvažovat implemetaci inteligentního managementu (AIM). Ten se tak stává součástí technických norem.

Funkční řešení pro neustále se zvyšující množství dat v rámci optických sítí v datových centrech.

  • OPTICKÉ KONEKTORY
Migrace z 400G na 800G nebo až na 1.6T...nejen nové konektory SN, CS a větší hustota portů bude realitou?
Dokumenty ke stažení:
Migrace 400 - 800G část 1
Migrace 400 - 800G část 2

 

 

...distributor kabelážních systémů...

Petalit s.r.o., Mikulova 2210/8 - 149 00 - Praha 4 +420 728 376 623