Strukturované kabeláže
Pro funkční a bezproblémovou počítačovou síť, je v prvopočátku potřeba nejen správně nadefinovat aktivní prvky či výkonné servery, ale v první řadě bezchybně navrhnout a vybrat strukturovanou kabeláž – základní médium určené pro přenos dat. Jakékoliv její změny v budoucnu jsou provázeny vysokými náklady na opravy a bohužel dost často také nutností přerušení poskytovaných služeb a provozními či organizačními náklady.
Plánujeme-li kabelážní systém, je potřeba zohlednit předpokládané nároky v horizontu až 25 let. S takovouto životností se v případě strukturovaných kabeláží musí počítat. Asi nikdo nechce po 5-ti letech provozu demontovat stávající kabeláž a investovat nejen finance, ale hlavně čas při budování kabeláže nové, podporující vyšší aplikace jako jsou:
- 10Gigabit Ethernet, 800G Ethernet, 1.6Terabit Ethernet …
- PoE, PoE+ či 4PPoE napájení až 90W po metalické kabeláži
- internet věcí - IoT a IIoT (Internet věcí a Průmyslový internet věcí)
- v normách definované připojení WIFI-Acccess Point 2x kabel cat.6A (10GE)
- využití strukturované kabeláže pro kamerové či přístupové systémy, inteligentní systémy osvětlení budov a průmyslových hal
- Průmysl 4.0
Hovoříme-li o strukturovaných kabelážích, máme na výběr metalické či optické rozvody, případně jejich kombinace. U metalických rozvodů zvažujeme systémy jednotlivých kategoriích zajišťující podporu požadovaným aplikacím od cat.5e, cat.6, cat.6A, cat.7 či nejvýkonnější kabeláž cat.7A. U optických rozvodů pak s ohledem na požadované rychlosti a délky tras řešíme jaké typy optického vlákna (multimodová OM1, OM2, OM3, OM4, OM5 či singlemodová OS1 nebo OS2) budou vhodným kompromisem z hlediska investice a možného rozšiřování. V každém případě je třeba brát v potaz, navrhujeme-li kabelážní infrastrukturu pro administrativní budovy, kanceláře, průmyslové haly či datová centra.
SYSTIMAX a SYSTIMAX 2.0
Tato vlajková loď společnosti COMMSCOPE byla vždy napřed před průmyslovými standardy nebo byla přímo u jejich zrodu a podílela se na nich. Jeho historie sahá až k Bellovým laboratořím. SYSTIMAX od svého návrhu až po nasazení nabízí výkon, flexibilitu a spolehlivost.
Nový SYSTIMAX 2.0 pokračuje v tomto dědictví a přidává řešení a služby nové generace. SYSTIMAX 2.0 tak řeší nové výzvy se kterými se setkáváme v oblasti datových center, podnikových budovách či v průmyslu. Nově tak v tomto systému najdeme další řešení jako je VisiPort, Constellation, Propel, GigaSPEED XL5 a SYSTIMAX Assurance.
Přehled systémů:
- SYSTIMAX a SYSTIMAX 2.0
- GigaSPEED X10D
- GigaSPEED XL
- PowerSUM
- InstaPatch předkonektorované trasy
- Metalický systém
- Optický systém
- Propel
- LazrSPEED 300 a 550
- LazrSPEED OM5 WBMMF
- TeraSPEED
- VisiPatch 360
- NETCONNECT
- Systémy cat.6A
- Systémy cat.6
- Systémy cat.5e
- Optické kabeláže
- imVision
- VisiPORT
- Napájená optika „Powered Fibre"
Výrobcem systémů, které nabízíme je společnost COMMSCOPE. Více v sekci partneři.