Úvodní stránka » Datová centra

Datová centra

1-287813014.jpg

Dopad datové kabeláže a dalších pasivních komponent na schopnost datového centra plnit požadavky operátora nebo zákazníka nelze přeceňovat. Datová centra se skládají z propojených technologických celků, často s důrazem na aktivní prvky. Tyto prvky však nemohou fungovat samostatně. V budoucnu je mnohem jednodušší začlenit nové aktivní komponenty, než nahradit špatně instalovanou kabeláž při výstavbě datového centra. Pokud jde o systémy strukturované kabeláže sítí ICT, pasivní infrastruktura je zásadní pro zajištění spolehlivosti datových center. Pro minimalizaci prostojů a přerušení služeb je nezbytné mít k dispozici vysoce kvalitní řešení. Commscope, globální lídr v oblasti datových center, je v čele dlouhodobého pokroku. Jejich rozsáhlá a komplexní řada systémů pro datová centra umožňuje zákazníkům vybrat si řešení, které je dokonale přizpůsobeno jejich potřebám.

 

Věnujte zvýšenou pozornost na:

 • Nové trendy v oblasti datových center - Nové trendy v DC 2024
 • imVision - Integrace automatizovaného inteligentního managamentu (AIM) 
 • InstaPATCH - předkonektorované systémy pro metalické a optické sítě
  • armované či standardní provedení, ULL nebo LL
  • pláště kabelů dle CPR - typ B2ca, Cca či Dca (ČSN EN 50575)
 • SYSTIMAX G2 Ultra Low Loss (ULL) - nízko útlumové řešení
 • PROPEL - kompletní systém pro datová centra
 • typy konektorů MPO, LC, SN, CS, MDC, …
 • Uložení kabeláže
  • FiberGuide - systém pro optické vedení nad rozvaděči
  • CableLay - systém pro uložení kabelů pod dvojitou podlahou                                                                               

                

  Pro dosažení cíle „Průmysl 4.0" je zásadní konvergence datových a síťových technologií. Posun směrem k novým fyzickým rozhraním a protokolům je nezbytný. 

  SPE_jednopárový konektor.JPG

  Single Pair Ethernet (SPE) nabízí jednoduchost, flexibilitu a výkon vyžadovaný pro provozní technologická síťová prostředí. Konektor v souladu s IEC 63171-1 má potenciál stát se ekvivalentem "RJ45" pro SPE, čímž otevírá nové možnosti pro konvergenci.

  Při navrhování datového centra je třeba vzít v úvahu rostoucí objem dat zahrnující cloud, Wi-Fi, IoT, IIoT(Industrial Internet of Things -průmyslový internet věcí) a všechny varianty Power over Ethernet (PoE). Shoda s aktualizovanými normami, jako je komplexní evropská norma EN 50600, je zásadní. V pasivní infrastruktuře hraje významnou roli norma EN50600-2-4, která nastiňuje požadavky na kabeláž, datové rozvaděče a zařízení a zmiňuje také správu kabelů. To zahrnuje pasivní i aktivní automatizovanou inteligentní správu (AIM) kabeláže. Samotnému AIM jsou definovány další samostatné standardy…ČSN EN 50667, ISO/IEC 14763-2, ….

  optické konektory porovnání velikostí.JPG

   

   

   

  dokumenty ke stažení COMMSCOPE 

   

  AKTUALITY

  Hardwarové řešení pro automatické monitorování portů je vhodným řešením pro menší firmy, které potřebují rychle a snadno provádět změny v počítačové síti. VisiPORT je dále snadno upgradovatelný na inteligentní management imVision.

  Rostoucí nároky na kabeláže, nutí uživatele zvažovat implemetaci inteligentního managementu (AIM). Ten se tak stává součástí technických norem.

  Funkční řešení pro neustále se zvyšující množství dat v rámci optických sítí v datových centrech.

  • OPTICKÉ KONEKTORY
  Migrace z 400G na 800G nebo až na 1.6T...nejen nové konektory SN, CS a větší hustota portů bude realitou?
  Dokumenty ke stažení:
  Migrace 400 - 800G část 1
  Migrace 400 - 800G část 2

   

   

  ...distributor kabelážních systémů...

  Petalit s.r.o., Mikulova 2210/8 - 149 00 - Praha 4 +420 728 376 623