Úvodní stránka » TeraSPEED

TeraSPEED

TeraSPEED zero water peak jsou singlemodová vlákna (G.652.D – OS2, G.657.A1) navržena pro optické přenosové systémy, využívající celou šířku pásma vlnové délky od 1280 nm až do 1625 nm. Odstraněním water peak v okně vlnové délky 1400 nm, zvyšuje TeraSPEED její použitelný rozsah oproti konvenčním běžným vláknům o více jak 50%.

Optická vlákna jsou v provedení s těsnou sekundární ochranou (TB 900µm) nebo s volnou sekundární ochranou (250µm).  

Nejen optické kabely, ale i předkonektorované trasy jsou zcela v souladu s ČSN EN 50575 definující reakci kabelu na oheň. U nás spíše zmiňované jako CPR, kde je požadováno označení kabelu do jakého standardu plášť spadá. Kabely musí být označeny například B2ca s1 d0 a1 nebo Cca…, Dca,… V některých případech je potřeba instalace kabelů s funkční zkouškou při požáru s odolností 90 minut případně 120 minut.

Je důležité dbát při výběru kabelu na další požadavky stavby. Optické kabely se rozdělují dle konstrukce na vnitřní, univerzální či venkovní, gelové nebo suché a dále pak na kabely s metalickým či dielektrickým pancéřováním. Ucelený sortiment naleznete na www.commscope.com/optické kabely


TeraSPEED řešení:
 • Předkonektorované řešení LC, SC, SN nebo MPO - InstaPATCH 360
  • Ultra Low Loss
  • Low Loss
  • optické police, spojky, kazety, ...
SM InstaPatch 360_příklad trasy optické COMMSCOPE SYSTIMAX
 • Kabeláž pro přímé ukončení na stavbě (svařování, lepení, krimpování)
  • optické kabely vnitřní, univerzální, venkovní
  • Pigtaily, konektory, patch cordy
  • optické police, adaptéry, kazety, ochrany svárů, ...
Optické kabeláže - příslušenství

TeraSPEED stejně jako ostatní optické systémy umožňuje instalace v místech s vysokou hustotou portů díky nabídce Ultra High Density produktů šetřící místo v datových rozvaděčích.

Při správném výběru optických van a adaptérů, umožňuje systém TeraSPEED plnou integraci do automatizovaného inteligentního managementu imVision, případně do řešení VisiPort. Integraci lze provést za provozu bez jakéhokoliv přerušení probíhajících aplikací na trase kabelu. K přechodu na imVision - inteligentní management není potřeba používat speciální propojovací kabely.

AKTUALITY

Hardwarové řešení pro automatické monitorování portů je vhodným řešením pro menší firmy, které potřebují rychle a snadno provádět změny v počítačové síti. VisiPORT je dále snadno upgradovatelný na inteligentní management imVision.

Rostoucí nároky na kabeláže, nutí uživatele zvažovat implemetaci inteligentního managementu (AIM). Ten se tak stává součástí technických norem.

Funkční řešení pro neustále se zvyšující množství dat v rámci optických sítí v datových centrech.

 • OPTICKÉ KONEKTORY
Migrace z 400G na 800G nebo až na 1.6T...nejen nové konektory SN, CS a větší hustota portů bude realitou?
Dokumenty ke stažení:
Migrace 400 - 800G část 1
Migrace 400 - 800G část 2

 

 

...distributor kabelážních systémů...

Petalit s.r.o., Mikulova 2210/8 - 149 00 - Praha 4 +420 728 376 623