Úvodní stránka » LazrSPEED 300 a LazrSPEED 550

LazrSPEED 300 a LazrSPEED 550

byl prvním multimodovým optickým systémem podporujícím přenos 10 Gigabit Ethernet na 850 nm vlnové délky až na vzdálenost 550 m. Optická vlákna označovaná jako OM2+, OM3 či OM4 s průměrem 50 µm jsou předurčena nejen pro páteřní rozvody budov či areálů, ale i pro optické rozvody až k pracovním stanicím FTTO, FTTD, nebo v datových centrech. Optická vlákna jsou v provedení s těsnou sekundární ochranou (TB 900µm) nebo s volnou sekundární ochranou (250µm).  

Rodina systému LazrSPEED je tvořena variantami, LazrSPEED 550 pro přenos 1GE až na 1100m, 10GE na vzdálenost 550m a dále pak LazrSPEED 300.

Nejen optické kabely, ale i předkonektorované trasy jsou zcela v souladu s ČSN EN 50575 definující reakci kabelu na oheň. U nás spíše zmiňované jako CPR, kde je požadováno označení kabelu do jakého standardu plášť spadá. Kabely musí být označeny například B2ca s1 d0 a1 nebo Cca…, Dca,… V některých případech je potřeba instalace kabelů s funkční zkouškou při požáru s odolností 90 minut, případně 120 minut.

Je důležité dbát při výběru kabelu na další požadavky stavby. Optické kabely se rozdělují dle konstrukce na vnitřní, univerzální či venkovní, gelové nebo suché a dále pak na kabely s metalickým či dielektrickým pancéřováním. Ucelený sortiment naleznete na www.commscope.com/optické kabely

LazrSPEED řešení:
 • Předkonektorované řešení LC, SC, SN nebo MPO - InstaPATCH 360
  • Ultra Low Loss
  • Low Loss
  • optické police, spojky, kazety, ...
InstaPatch 360_příklad trasy optické COMMSCOPE SYSTIMAX.jpeg
 • Kabeláž pro přímé ukončení na stavbě (svařování, lepení, krimpování)
  • optické kabely vnitřní, univerzální, venkovní
  • Pigtaily, konektory, patch cordy
  • optické police, adaptéry, kazety, ochrany svárů, ...
Optické příslušenství a pigtaily multimode

LazrSPEED stejně jako ostatní optické systémy umožňuje instalace v místech s vysokou hustotou portů díky nabídce Ultra High Density produktů šetřící místo v datových rozvaděčích.

Při správném výběru optických van a adaptérů, umožňuje systém LazrSPEED plnou integraci do automatizovaného inteligentního managementu imVision, případně do řešení VisiPort. Integraci lze provést za provozu bez jakéhokoliv přerušení probíhajících aplikací na trase kabelu. K přechodu na imVision - inteligentní management není potřeba používat speciální propojovací kabely.

AKTUALITY

Hardwarové řešení pro automatické monitorování portů je vhodným řešením pro menší firmy, které potřebují rychle a snadno provádět změny v počítačové síti. VisiPORT je dále snadno upgradovatelný na inteligentní management imVision.

Rostoucí nároky na kabeláže, nutí uživatele zvažovat implemetaci inteligentního managementu (AIM). Ten se tak stává součástí technických norem.

Funkční řešení pro neustále se zvyšující množství dat v rámci optických sítí v datových centrech.

 • OPTICKÉ KONEKTORY
Migrace z 400G na 800G nebo až na 1.6T...nejen nové konektory SN, CS a větší hustota portů bude realitou?
Dokumenty ke stažení:
Migrace 400 - 800G část 1
Migrace 400 - 800G část 2

 

 

...distributor kabelážních systémů...

Petalit s.r.o., Mikulova 2210/8 - 149 00 - Praha 4 +420 728 376 623