Strukturované kabeláže

Pro funkční a bezproblémovou počítačovou síť, je v prvopočátku potřeba nejen dostatečně naddimenzovat aktivní prvky či výkonné servery, ale v první řadě správně navrhnout a vybrat strukturovanou kabeláž - základní médium určené pro přenos dat po síti.

 Systimax Patch panel Petalit s.r.o.Je třeba si uvědomit, že požadavky na výkonnost počítačové sítě v současnosti, mohou v průběhu několika následujících let rapidně vzrůst a ne vždy lze dosáhnout kýženého výsledku poměrně jednoduchou výměnou aktivních prvků či rozšířením serverů, nebude-li kabeláž schopna nové prvky v síti podporovat.

Plánujeme-li kabelážní systém, je potřeba zohlednit předpokládané nároky v horizontu 15-20 let. S takovouto životností se v případě strukturovaných kabeláží musí počítat. Asi nikdo nechce po 5-ti letech provozu demontovat stávající kabeláž a investovat nejen finance, ale hlavně čas při budování kabeláže nové, podporující vyšší aplikace jako jsou Gigabit Ethernet, 10Gigabit Ethernet, napájení po Ethernetu POE nebo POE+, využití strukturované kabeláže pro kamerové systémy atd. Stále častěji se hovoří o dalších technologiích využívající datové kabely pro komunikační a napájecí účely. Inteligentní systémy osvětlení budov a průmyslových hal, napájení pracovních stanic, energeticky úsporný ethernet (Energy Efficent Ethernet),… 

Patch panel Petalit s.r.o.

Hovoříme-li o strukturovaných kabelážích, máme na výběr metalické či optické rozvody, případně jejich kombinace. U metalických rozvodů zvažujeme systémy  jednotlivých kategoriích zajišťující podporu požadovaným aplikacím od cat.5e, cat.6, cat.6A, cat.7 či nejvýkonnější kabeláž cat.7A. U optických rozvodů pak s ohledem na požadované rychlosti a délky tras řešíme jaké typy optického vlákna (multimodová OM1, OM2, OM3, OM4 či singlemodová OS1 nebo OS2) budou vhodným kompromisem z hlediska investice a možného rozšiřování. V každém případě je třeba brát v potaz, navrhujeme-li kabelážní infrastrukturu pro administrativní budovy, kanceláře, průmyslové haly či datová centra.

Petalit zastupuje na českém a slovenském trhu lídra v oboru, americkou společnost Commscope, jejíž systémy značky SYSTIMAX udávají směr jakým se datové sítě budou ubírat. Naši nabídku doplňuje další výrobce anglická firma EXCEL Networking také s uceleným řešením rozvodů pro datové sítě.

V nabídce tak naleznete ucelená systémová řešení nejen pro:

  • Datová centra
  • Administrativní budovy a kancelářské prostory (inteligentní budovy, velké kancelářské plochy ale i malé kanceláře)
  • Průmyslové a logistické haly (řešení pro lehký ale i těžký průmysl, venkovní instalace,…)
  • Bytové komplexy (systémy pro rozvody v bytech, rozvody internetu v obytných domech,…)

 

 Systemax strukturovná kabeláž Petalit s.r.o.

aplikace do mobilních telefonů a tabletů

Resources Apps Commscope

 

 

...distributor kabelážních systémů...

konzultace, poradenství, školení...

Petalit s.r.o., Mikulova 2210/8 - 149 00 - Praha 4 +420 728 376 623