Školení a semináře

Ve spolupráci s našimi dodavateli zajišťujeme certifikační školení na jednotlivé systémy.

Potřebujete-li proškolit nové zaměstnance pro instalaci kabeláží, nebo jen chcete rozšířit Vaše povědomí o strukturovaných kabelážích, připravíme školení „ušité na míru“ Vašim potřebám. Základy strukturovaných kabeláží, měření kabeláží a vysvětlení pojmů, svařování optických vláken a jejich měření či nové trendy v oblasti strukturovaných kabeláží s ohledem na nově vznikající aplikace, to je jen stručný výčet z naší nabídky.

Plánované termíny školení:

* přesný termín bude uveřejněn vždy minimálně měsíc před konáním školení.

Máte-li zájem o uvedená školení a chcete včas informovat o přesném termínu konání či bližší informace k obsahu, prosím kontaktujte nás přes kontaktní formulář zde, nebo zašlete e-mail na obchod@petalit.cz

21. 9. 2016  

školení pro projektanty, rozpočtáře a přípraváře
více informací na ČKAIT zde 

 
Září 2016

seminář – nové způsoby ukládání kabelových svazků v 
systémech dvojitých podlah či v závěsných roštech

5. - 6. 10. 2016

ACT I Instalace a konektorování kabelážních systémů 
AMP NETCONNECT

24. 11. 2016 ACT III Školení pro projektanty - návrh kabelážních systémů
AMP NETCONNECT

 
ACT I     Instalace a konektorování kabelážních systémů              rozsah:  2 dny    

Jedinečná příležitost pro instalační techniky naučit se poslední instalační a zakončovací techniky kabelážních systémů.

Školení zahrnuje celkový náhled na kabelážní systémy, standardy (ISO/IEC, EN a ANSI/TIA/EIA, atd.), praktický návrh, instalaci, management a zakončování na UTP,STP a optických systémech. Školení je přibližně z poloviny založeno na praktických ukázkách a je navrženo tak, aby instalační technik byl schopen zakončovat jakoukoliv technologii.

Nástroje budou zapůjčeny v průběhu školení a každý účastník získá manuál, sadu s konektory, kabely, příslušenství a jeden unikátní SL Tool zdarma!

Po úspěšném zakončení školení testem získá každý účastník certifikát jako AMP NETCONNECT registrovaný instalační technik a nárok na 14 BICSI Continuing Education Credits (CECs)!

 

ACT II    Měření a analýza kabelážních systémů                             rozsah:  2 dny    

Komplexní školení, kde přibližně 50% času jsou praktické ukázky a testování. Každý z účastníků získá zkušenosti nezbytné pro certifikaci metalické a optické části kabeláže podle aktuálních standardů.

Získáte nejnovější informace o standardech ISO/IEC, EN a ANSI/TIA/EIA, zkušenosti s hledáním závad na trase předinstalovaných LAN kabelů (metalika, optika) a jedinečnou příležitost naučit se měřit výkon na instalovaných kabelech a zároveň se naučíte jak řešit případné problémy.

Samozřejmostí je rozsáhlý dokumentační balíček včetně prezentací.

Po úspěšném zakončení školení testem získá každý účastník certifikát jako AMP NETCONNECT "Registered Certifier and Troubleshooter" a nárok na 14 BICSI Continuing Education Credits (CECs)!

 

ACT III   Školení pro projektanty - návrh kabelážních systémů    rozsah: 1den     

Intenzivní školení je určené pro jednotlivce zaměřené na návrh kabelážních systémů. Účastník školení bude postupovat krok za krokem od počáteční analýzy až k finálnímu projektu.

Je kladem důraz na konstrukční parametry, na standardy ISO/IEC, EN a EIA/TIA a samozřejmě na výběr vhodných technologií, architektury a médií s ohledem na potřeby zákazníka.

Toto školení Vám rozšíří schopnosti v návrhu kvalitních kabelážních systémů v souladu s mezinárodními standardy.

Samozřejmostí je rozsáhlý dokumentační balíček včetně prezentací.

Po úspěšném zakončení školení testem získá každý účastník certifikát jako AMP NETCONNECT návrh kabelážních systémů a nárok na 21 BICSI Continuing Education Credits (CECs)!

 

ACT V    Návrh infrastruktury datového centra                               rozsah: 1den     

Datová centra a serverové místnosti se v současnosti stávají srdcem IT služeb ve velkých společnostech, finančních a veřejných organizací.

Díky tomuto vysokému významu je nutný profesionální přístup a jasná strategie pro návrh funkčního a výkonného datového centra. Toto jednodenní školení poskytne náhled na komplexní infrastrukturu datového centra a odpovídajících podsystémů.

Speciální zaměření tohoto školení je porozumění vzájemného působení mezi všemi podsystémy a zvláště vzájemné působení infrastruktury kabeláže vklíněné mezi další systémy. Pochopení těchto vztahů je základem pro určení pravidel návrhu profesionálních datových center.


základní body:

 • požadavky na budovu a vybavení
 • klimatizace, chlazení a napájení
 • zdvojené podlahy
 • zemnění a pospojování
 • rozvaděče a jejich umístění
 • kabelážní a aplikační trendy (včetně 40/100 Gb/s)
 • standardy pro datová centra
 • metalická (měděná) a optická konstrukce
 • předkonektorované řešení (optimalizované pro datová centra)
 • vyvazování kabelů a kabelový management
 • identifikace, dokumentace a management
 • návrh kabeláže datového centra
 • zelené IT

aplikace do mobilních telefonů a tabletů

Resources Apps Commscope

 

 

...distributor kabelážních systémů...

konzultace, poradenství, školení...

Petalit s.r.o., Mikulova 2210/8 - 149 00 - Praha 4 +420 728 376 623